Exkurze do Vídně
Když jsme přijeli do Vídně, naší první zastávkou byl zámek Schönbrunn, letní sídlo habsburských vládců. Prohlídka byla opravdu krásná a moc se nám líbil jak interiér, tak zahrady a tamní zoo.
Další zastávka byla ve vídeňském Prateru, obrovském zábavním parku. Tam jsme dostali rozchod až do večera. Potom jsme jen znovu sedli do autobusu a jeli na hotel. Druhý den po hotelové snídani jsme absolvovali prohlídku Vídně a jejích nejvýznamnějších památek s naší průvodkyní a navštívili Time travel Vienna. To bylo opravdu pěkné a měli to moc hezky udělané, historicky i zábavně. Následně jsme měli volné odpoledne, takže jsme zamířili do kaváren, restaurací, obchodů či se jen tak projít. Celkově to bylo opravdu povedené a jsme rádi, že jsme měli možnost jet.
Tereza Šebková 2SA
Se školou jsme navštívili Vídeň. Nejprve jsme si prohlédli zámek Schönbrunn a část naší skupiny navštívila místní zoologickou zahradu, zatímco zbytek se procházel v zahradách. Poté jsme zamířili do Prátru, kde jsme si užili atrakce. Byla to zábava a hodně adrenalinu. Druhý den jsme procházeli ulicemi Vídně a dozvěděli jsme se mnoho nových věcí o historii města. K tomu nám také pomohla interaktivní expozice v muzeu Time Travel Vienna. Nechyběl ani závěrečný rozchod, během kterého si část z nás dala Sachertorte a tradiční vídeňský řízek.
Johana Mandysová 4KB
Z Nymburka jsme vyjeli v úterý brzo ráno a do Vídně jsme dorazili kolem deváté. Dopoledne jsme šli na prohlídku Schönbrunnského zámku a někteří ještě na prohlídku schönbrunnské zoo. Ostatní, co do zoo nešli, zůstali v parku, kde byl krásný výhledem na celý schrönbrunnský areál. Poté jsme se přesunuli autobusem do Prátru, kde jsme měli rozchod v zábavní parku s různými atrakcemi. Navečer jsme přijeli do hotelu kde jsme přespali. Druhý den po snídani jsme vyrazili metrem do centra Vídně, kde jsme měli procházku po staré části města. Navštívili jsme time Travel Muzeum a dozvěděli se něco o historii Vídně. Po obědě jsme se vrátili do autobusu a vyrazili na cestu zpátky.
Celý zájezd se nám moc líbil a i když bylo teplo tak jsme si to všichni užili.
Eliška Hejná 3TB
Naší první vídeňskou zastávkou byl Schönbrunnský zámek, kde jsme měli hodinovou prohlídku, jeho park a možnost navštívit zoologickou zahradu. V odpoledních hodinách jsme se přesunuli do Prátru, kde jsme mohli vyzkoušet spoustu různých atrakcí a užít si zábavu. Ke konci dne jsme se ubytovali v hotelu a šli si nakoupit večeři do Billy. Středu jsme zahájili snídaní v hotelu, zabalili si věci a vyjeli autobusem do středu Vídně, kde nás čekal celodenní program. Dopoledne jsme procházeli středem Vídně, navštívili Hofburg a katedrálu svatého Štěpána, kde jsme si udělali spoustu fotek a navštívili vídeňský Time travel. Odpoledne jsme měli dvouhodinnový rozchod, nakoupili jídlo a chlazené pití do autobusu, měli jsme možnost se projít po městě a dát si oběd. Ve 4 hodiny odpoledne jsme nasedli do autobusu a jeli domů. Oba dva dny bylo velmi teplo, ale výlet jsme si všichni užili.
3TA🩷


